A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Erste Alapkezelő írását olvashatják:
Az ázsiai piacokon vegyes mozgásokkal telt a reggel, ezt követően azonban Európában kedvező hangulatban indult a nap, délutánra azonban lendületet vesztettek a tőzsdék, és az amerikai piacokon esést látunk, miután a befektetők attól tartanak, hogy a hétvégén Irán megtámadja Izrael. A kedvezőtlen nemzetközi hangulat és a forint gyengülése ellenére jól állja a sarat a magyar tőzsde, elsősorban az OTP céláremelést követő menetelésének köszönhetően.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.
A frankfurti tőzsde ma zárva tart, de a londoni és a párizsi tőzsde is enyhe emelkedést mutat a kereskedés első óráiban.
Jó volt szerdán a hangulat a nemzetközi részvénypiacokon annak köszönhetően, hogy a vállalatok sorra tettek közzé az elemzői várakozásokat meghaladó negyedéves beszámolókat. A tengerentúlon az emelkedést az is segítette, hogy a vártnál jobb adatok érkeztek a munkaerőpiacról és az építőiparból. A Fed esti döntse sem törte meg a lendületet.
Vegyes elmozdulásokkal reagáltak a világ tőzsdéi a német választások túl nagy meglepetést nem okozó eredményeire. Az európai indexek felemás elmozdulásokat mutatnak, a BUX a pénteki záróértéke körül ingadozik.
Az Ásványolaj Szövetség főtitkára szerint azonban gyorsan változhat a helyzet.
Ötödik hónapja nettó vásárló az ázsiai óriásszereplő a piacon.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.